لرستان گردی

کانون فرهنگی ایده برگزار میکند:

” تور لرستان | گیسوان آبی”
 بر بلندای سرزمین غیور مردان ایران

نشستن در میان درختان بلوط سربه فلک کشیده و شنیدن صدای شرشر آب جویبارهای روان و نظاره آبشاری بلند حسی بی نظیر و به یادماندنی است.
این احساس را می توان بارها و بارها در جای جای #طبیعت_لرستان تجربه و به معنای واقعی آن را لمس کرد. با ما در این تجربه شریک باشید.

جمعه و شنبه؛ ۱۷-۱۸ شهریور ۱۳۹۶
حرکت: پنجشنبه ۱۶شهریور، ساعت ۲۳ شب

☀️ دره نوردی پر هیجان در تنگ هلت
☀️ خنکای آبشار زیبای بیشه
☀️چشم انداز طبیعت آبشار گریت
☀️ قلعه فلک الافلاک
☀️ گرداب سنگی ساسانی
☀️ آشنایی با فرهنگ اقوام سلحشور لر

 اقامت در هتل ****

وعده های غذایی، میان وعده
وسیله نقلیه: اتوبوس
بیمه و مجوز و راهنما

جهت ثبت نام و اعلام حضور و کسب اطلاعات نهایت تا روز سه شنبه ۱۳۹۶/۶/۱۴ و با ۰۹۱۲۴۴۷۹۰۳۸ (امیری) تماس حاصل فرمایید.
بهای سفر: ۲۶۰۰۰۰ تومان

لوازم مورد نیاز :
* شناسنامه یا کارت ملی یا کارت شناسایی
* کفش مناسب پیاده روی
* یک وعده ناهار روز اول (صرف در طبیعت)
* زیرانداز انفرادی
* کوله پشتی
* لباس فصل
* صندل طبیعت گردی

 استان لرستان یکی از استان‌های غربی ایران است. این استان ۲۸٫۲۹۴ کیلومترمربع مساحت و بیش از یک‌میلیون و هفت‌صد و پنجاه‌وچهار هزار نفر جمعیت دارد.
نظم و هماهنگی پدیده های خدادادی، زیبایی و طبیعتی شاعرانه را برای استان فراهم آورده است. بلندی های برف گیر، آب و هوای دلپذیر، دره های ژرف و سرسبز، رودهای پرآب و دایمی، دریاچه ها، تالاب ها، سراب ها و چشمه ها، جنگل ها و چمنزارهای سرسبز با گیاهان خودروی گوناگون، رویش گل های رنگارنگ و… از لرستان عقیقی بر پیکره زاگرس بافته و سرزمینی پر جاذبه از دیدنی های طبیعی و تاریخی پدید آورده است.

دره خرم آباد، دارای چشمه های آب خنک و هوای دلپذیر است. موقعیت طبیعی ممتاز و مواهب خدادادی در این دره سبب اقامت انسان و شکل گیری شهر کهن شاپورخواست در این دره گشته است. مفرغ لرستان را می توان نامی ترین یادگار هنری – تاریخی این سرزمین برشمرد که شهرت جهانی دارد. در هزاره سوم پیش از میلاد، مردم این سرزمین با آمیختن مس و قلع آلیاژ جدیدی به نام مفرغ پدید می آورد. مفرغ کاران کاسی هنر مفرغ کاری خویش را از تمدن های ایلامی، بابلی و بومیان زاگرس تاثیر گرفته و اشکالی از مفرع متاثر از زندگی اجتماعی، اقتصادی، اعتقادی و باورهای خود خلق می کردند.

لرها مردمانی ساده، قانع و میهمان نوازند که برخی از آداب کهن خویش را همچون سوگند به آتش، نور و مهتاب همچنان نگه داشته اند، در مراسم سوگواری نیز صدای سرنا و دهل آنان همچون گذشته به گوش می رسد. آهنگ ها و ترانه های لری که جنبه حماسی دارند و در باب جنگجویی و دلیری ایل و قبیله سروده و نواخته می شود، نشان از دلاوری های لران در گذشته و حال دارد. لباسی سنتی مردان را کلاه نمدی، شال، ستره (قبا)، کپنک (نوعی قبا)، گیوه و چوغا تشکیل می دهد و جامگان بانوان را پیراهن، کلنجه (جلیقه یراق دوزی شده، تره (پارچه ابریشمی)، گل ونی می باشد. سوغات این سرزمین را صنایع دستی چون قالی، گلیم، چیت، جاجیم، گیوه، ورشو، نمد، خراطی و عسل تشکیل می دهد.

دسته ها: تور دو روزه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*